JML-diving

Menu
MENU

Modul nutriEn

Modul pro zajištění vysoké kvality odpadních vod, co se týče bigénych látek a optimalizace spotřeby energie.

Modul monitoruje proces nitrifikace / denitrifikace a provzdušňovací systému reaktorů, ve kterých se odstraňují biogenní látky. Prostředkem, jak toho dosáhnout, je kontrolovat koncentraci kyslíku, amoniaku, dusičnanů a potenciálu redox. Na základě těchto údajů a energetické tarifní třídy, systém určuje strategii provzdušňování bioreaktoru.

Instalované čidla posílají informace do zařízení PLC které je umístěno v ČOV (prostřednictvím komunikačních nástrojů, jako je bus, Profibus, Analogic, Ethernet, atd..) a odtud pomocí LAN přejdou do příslušného vizualičného programu, který používá ČOV a také do serveru atl. Tam se data zpracují a pak stejnou cestou se přenesou do hlavního počítače, který reguluje provzdušňovací zařízení.

NutriEn systém může být použit v jakémkoliv typu reaktoru pracujícího v režimu (ON / OFF) a v nepřetržitém provozu. Činnost platformy je závislá také na energetickém tarifu. To znamená, že v té době dne, kdy je cena energie nejdražší, dmychadla pracují na nižším výkonu a generuje se méně kyslíku. Během dne, kdy dodávka energie je levnější, dmychadla pracují na maximum a vytvářejí mnoho kyslíku potřebného pro zvýšení koncentrace amoniaku. Stručně řečeno, největší spotřeba energie při čištění odpadních vod je v okamžiku, kdy je to nejlevnější (používání elektrické tarify se vztahuje na všechny typy reaktorů).

nutriEn - schemat